Zámek Bor, zámek Tachov a jízdárna Světce

Výlety
 Registrace ukončena
 
0
Datum:: 27. duben 2019

ZÁMEK BOR, ZÁMEK TACHOV A JÍZDÁRNA SVĚTCE

Termín: 27. 4. 2019

Cena: 590,-

Pojede s Vámi: Ing.  Hana Vaňková

V ceně: doprava, program, doprovod, svačina, info materiály k navštíveným místům, časopisy od Bauer Media.

Předpokládané vstupné pro seniory:150,- (Bor 50, Tachov 50, Světce 50)

Sraz: 7,30 (Přesné pokyny k odjezdu obdržíte při platbě)

Dopoledne si prohlédneme zámek Bor, který je stavebním unikátem, neboť se v nedotčeném stavu zachovala podstatná část středověkých prvků. Projdeme si zámecké interiéry, Švamberský sál se sklípkovými klenbami a kapli sv. Vavřince. Kdo bude chtít, podívá se i z vysoké hradní věže. V kapli uvidíme unikátní otisky dvou dlaní a dozvíme se zajímavou legendu.

Po obědě navštívíme zámek Tachov. V roce 1968 byl určen k demolici a zachránilo ho jen odhodlání několika Tachovanů. Zatím poslední rozsáhlejší rekonstrukce zámku proběhly v roce 2014. Po té, co se ze zámku odstěhoval městský úřad, byly jeho vnitřní prostory navráceny do stavu před rokem 1945 a vznikly zde výstavní síně městského muzea a připomíná rod Windischgrätzů.

Krásnou tečkou na konec bude prohlídka Windischgrätzovy jízdárny Světce. Jízdárna pochází z doby romantismu a byla postavena kolem roku 1830. Po vídeňské jízdárně je druhou největší v Evropě. Nad hlavní halou rozprostírá unikátní krov s tzv. lucernou, nahlédnete do stájí a bývalých postrojových komor a v závěru pokocháme výhledem z nejkrásnější místnosti v jízdárny, kterou je knížecí lóže.

Přihlášky prosím na telefon 775 177 566.

 

 

 

Všechny termíny:


  • 27. duben 2019

Powered by iCagenda