Zámek Kostelec nad Orlicí a muzeum krajky

Výlety
 Registrace ukončena
 
1
Datum:: 30. březen 2019

ZÁMEK KOSTELEC NAD ORLICÍ A MUZEUM KRAJKY VE VAMBERKU

Termín: 30. 3. 2019

Cena: 590,-

Pojede s Vámi: Ing.  Hana Vaňková

V ceně: doprava, program, doprovod, svačina, info materiály k navštíveným místům, časopisy od Bauer Media.

Předpokládané vstupné pro seniory: Zámek + muzeum + galerie = 105,- (bez Galerie 75,-), muzeum 40,-

Sraz: 7,30 (Přesné pokyny k odjezdu obdržíte při platbě)

Dopoledne navštívíme zámek Kostelec nad Orlicí. Prohlédneme si okruh Život v biedermeieru, který byl zpřístupněn v roce 2012. Zámek představuje původní obytné prostory s restaurovaným biedermeierovým nábytkem, obrazy a dalšími dopňky života tehdejší doby.

Zámek byl postaven v empírovém stylu v letech 1829-1833 pro hraběte Josefa Kinského a rodina Kinských v něm žila až do roku 1948. V roce 1949 byl převzat do státní správy a sídlil v něm Výzkumný ústav pro chov prasat. V roce 1992 byl zámek rodině Kinských vrácen v havarijním stavu.

Josef Kinský, otec současného majitele Františka Kinského, však nenechal rodové hnízdo spadnout a navzdory svému vysokému věku zahájil jeho rozsáhlou rekonstrukci. Opravy trvaly až do roku 2008 a poté se začal zámek postupně otevírat veřejnosti.

A protože jde o zahájení letošní sezony, připravil si zámecký pán na tento den překvapení! Možná, že až přijdeme na prohlídku, bude nám průvodcem sám hrabě Kinský. Ale protože je to taková zámecká loterie, nikdo neví, který čas prohlídky zvolí a bude doprovázet. Budeme si to ale moc přát a třeba to vyjde:)!

Pokud zbyde čas, prohlédneme si i Galerii Kinský a muzejní expozici města Kostelec nad Orlicí, si zajdeme na procházku do parku nebo do zámecké kavárny.

Po obědě se přemístíme do muzea krajky ve Vamberku, které bylo po dlouhé rekonstrukci otevřeno v roce 2014. Na úvod se podíváme na krátký film a poté si krásnou sbírku projdeme. Expozice představuje vývoj české krajky od 18. století až do současné doby. Ukazuje staré lidové krajky, vývoj krajkářství.

Samostatnou část expozice tvoří soubor unikátních děl českých umělců současné doby. Součástí expozice je i interaktivní dílna, kde se pomocí videoprojekce seznámíme s různými výrobními technikami a procesem vzniku krajky.

V budově Muzea krajky je také prodejna Martina, kde je možné zakoupit paličkované krajky a veškeré potřeby pro krajkářky.

Na závěr dne vyjedeme k penzionu Vyhlídka, kde se dle počasí a chuti budeme moci projít, dát si něco dobrého nebo jen tak obdivovat panoramatický výhled na Orlické hory a okolí nebo zvířátka v přilehlé oboře.

Přihlášky prosím na telefon 775 177 566.

 

 

Všechny termíny:


  • 30. březen 2019

Powered by iCagenda